Choć zabieg mezoterapii zyskał na popularności przede wszystkim w ostatnich latach, metodę tę francuski lekarz Michael Pistor zastosował już w roku 1952, a więc prawie 70 lat temu. Zabieg miał pomóc pacjentowi z niedosłyszeniem, a przez wiele kolejnych lat z powodzeniem stosowany był (i nadal jest) m.in. przy leczeniu urazów sportowych i chorób degeneracyjnych. W Revital-Med Centrum Zdrowia i Relaksu mezoterapię igłową i mikroigłową wykorzystujemy podczas zabiegów medycyny estetycznej. To wyjątkowo skuteczna metoda w przypadku zwiotczałej i odwodnionej skóry, stanowiąca przy okazji świetną profilaktykę przeciwzmarszczkową. 

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg niechirurgiczny o działaniu miejscowym. Polega ona na dostarczeniu substancji regenerujących i odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej pacjenta. Taki sposób podania odpowiednio przygotowanego koktajlu jest praktycznie bezstratny. Co więcej, substancje niemal natychmiast zaczynają działać i na efekty nie trzeba czekać tak długo, jak ma to miejsce chociażby w przypadku terapii opartej na przyjmowanych doustnie tabletkach czy kapsułkach. Podanie miejscowe maksymalizuje ponadto skuteczność działania zawartych w koktajlu substancji i znacznie redukuje obciążenie takich narządów jak wątroba czy nerki. Natomiast niewielkie uszkodzenia skóry wywołane iniekcją powodują, że zostaje ona pobudzona do regeneracji.

Jakie substancje wykorzystuje się w mezoterapii?

W mezoterapii stosowanej w medycynie estetycznej stosuje się m.in. takie składniki, jak kwas dezoksyrybonukleinowy (przeciwdziała starzeniu się skóry), kwas hialuronowy (poprawia nawilżenie skóry i redukuje zmarszczki) czy pirogronian sodu (stymuluje wytwarzanie kolagenu, poprawiając sprężystość skóry). To oczywiście tylko przykłady – w naszym Centrum wykorzystujemy koktajle o dużo bardziej skomplikowanym, zawsze jednak bezpiecznym i sprawdzonym w działaniu składzie.

Igły i mikroigły w mezoterapii – efekty zabiegu

Nasze Centrum w Bielsku-Białej wykonuje zabiegi mezoterapii igłowej oraz mezoterapii mikroigłowej, szczególnie polecanej w przypadku osób o cienkiej i delikatnej skórze. Najlepsze efekty uzyskuje się po kilku kolejnych sesjach. Poprawa jakości skóry i jej optymalne nawilżenie, przywrócenie elastyczności, zniwelowanie drobnych zmarszczek, a także zlikwidowanie ewentualnych nierówności na powierzchni skóry – wszystko to staje się możliwe u pacjenta, który podda się zabiegom mezoterapii igłowej lub mikroigłowej w Revital-Med.

Zaufaj specjalistom z Revital-Med

Twoja skóra potrzebuje skutecznej rewitalizacji? Irytują Cię pojawiające się na jej powierzchni zmarszczki i nierówności? Zauważyłeś, że jest sucha i mało elastyczna? Jeśli tak, już dziś skontaktuj się z naszym Centrum i skorzystaj z oferowanych w nim zabiegów mezoterapii. Nasz specjalista dokładnie przyjrzy się Twojej skórze, oceni jej stan i zaproponuje Ci najskuteczniejszą metodę postępowania. Warto dodać, że mezoterapia to zabieg bardzo bezpieczny i niewymagający rekonwalescencji – pacjent może od razu wrócić do codziennej aktywności, a ślady po ukłuciach są niewielkie i na ogół znikają całkowicie w ciągu dwóch-trzech dni.