Czym jest kroplówka nawadniająca organizm?

Woda stanowi około 60-70% masy ludzkiego ciała. Odpowiednie nawodnienie organizmu to niezbędny warunek jego prawidłowego funkcjonowania. Picie alkoholu, nadmiar kawy czy restrykcyjna dieta mogą znacząco obniżyć zawartość wody w ciele człowieka. Odwodnieniu sprzyjają również wysoka temperatura otoczenia, intensywne uprawianie sportu, a także dość prozaiczne “zapominanie” o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia. Szybkie odwodnienie organizmu następuje również przy biegunce i gorączce. Oczywiście oferowana przez nas kroplówka “Nawodnienie organizmu” nie składa się wyłącznie z wody – uzupełnia ona w organizmie pacjenta także inne istotne składniki, takie jak sód, potas i magnez.

Dla kogo kroplówka nawadniająca organizm?

U osoby odwodnionej występują dość charakterystyczne objawy. Są to przede wszystkim zwiększone pragnienie, oddawanie moczu o mniejszej niż zwykle objętości i o ciemniejszej barwie, osłabienie oraz drżenie mięśni. Przy większym odwodnieniu mogą pojawić się również zaburzenia rytmu serca, skurcze, bóle i zawroty głowy, a także przyspieszone tętno. Deficyt wody w organizmie to często również zmniejszona elastyczność skóry, uporczywe kolki i obniżenie ciśnienia tętniczego. Oczywiście nie wszystkie te objawy muszą wystąpić u każdego, tym niemniej nawet kilka z nich może być wskazaniem do zastosowania kroplówki nawadniającej organizm.

Efekty stosowania kroplówki Nawodnienie organizmu

Pozytywne efekty nawadniania organizmu przy pomocy kroplówki pojawiają się od razu po zabiegu. Pacjent odzyskuje dobre samopoczucie, przestaje odczuwać pragnienie, ból głowy mija (lub ulega wyraźnemu zmniejszeniu), a tętno obniża się do optymalnego poziomu. Ustępują też drżenie mięśni, zawroty głowy oraz kolki. Właściwą kondycję odzyskuje również skóra osoby korzystającej z kroplówki “Nawodnienie organizmu”, która bardzo szybko staje się elastyczna. W naszym Centrum precyzyjnie dobieramy zarówno skład, jak i ilość wlewu, przeprowadzając przed zabiegiem dokładny wywiad z pacjentem.

Skład kroplówki Nawodnienie organizmu

Sód, Potas, Magnez

Nawodnienie organizmu

30 min - 120 zł

Umów wizytę