Zanieczyszczone powietrze, uboga w składniki odżywcze dieta, wahania temperatur – to tylko wybrane czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na kondycję skóry twarzy. Swoje robi też oczywiście wiek, jako że z upływem lat skóra, jeśli odpowiednio się o nią nie zatroszczymy, stanie się nie tylko niedostatecznie nawilżona, ale też straci na elastyczności i sprężystości. I choć tego rodzaju defektom nie da się zapobiec w stu procentach, można je znacznie złagodzić oraz w dużej mierze spowolnić. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak skutecznie zadbać o cerę zarówno domowymi, jak i profesjonalnymi metodami.

Uważnie dobieraj kosmetyki

Podział kosmetyków do twarzy na te do cery normalnej, tłustej i mieszanej to nie chwyt marketingowy, bowiem każda z nich rzeczywiście potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji. Warto więc wiedzieć, które preparaty przydatne będą w przypadku konkretnej osoby. Jeśli masz problem z ustaleniem, jaki rodzaj cery posiadasz, skorzystaj z porady kosmetycznej w Revital-Med Centrum Zdrowia i Relaksu w Bielsku-Białej.

Unikaj używek

Mowa tu przede wszystkim o alkoholu i papierosach, które mają wyjątkowo negatywny wpływ na cerę – przyczyniają się do jej wysuszenia, obniżają poziom witamin i włókien kolagenowych, a także spowalniają regenerację skóry twarzy. Rezygnacja z tytoniu i alkoholu, albo przynajmniej ich znaczne ograniczenie, to ogromny krok na drodze do pięknej, świetlistej cery.

Zadbaj o właściwe nawilżenie skóry

Wbrew pozorom odpowiednie nawilżenie skóry twarzy uzyskasz nie tylko poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Bardzo istotna jest tutaj również dieta, która powinna obfitować w owoce i warzywa, a także w białko. Pamiętaj również o wypijaniu każdego dnia odpowiedniej ilości płynów, w szczególności wody (kawa i herbata mogą przynieść efekt odwrotny, jako że działają na organizm odwadniająco). 

Chroń skórę twarzy przed wahaniami temperatury

Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie zadbać o cerę, pamiętaj, że wiatr, zimno, a także promienie słoneczne to czynniki, które mogą mieć na nią bardzo negatywny wpływ. Dlatego nie zapominaj o kremach z filtrami UV, a przed wiatrem i mrozem chroń skórę stosując nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale również odpowiednio osłaniając wrażliwe miejsca.

Zaawansowane metody kosmetyczne

Zaawansowane metody dbania o cerę są na ogół bardzo skuteczne, jednak nawet “niewinny” peeling może zaszkodzić, jeśli zastosujesz go niewłaściwie. Skóra twarzy jest wyjątkowo delikatna, dlatego zastanów się, czy nie lepiej oddać się w tym przypadku w ręce specjalistów, którzy dokładnie wiedzą, kiedy jaką metodę zastosować. W ofercie Revital-Med znajdziesz m.in. takie zabiegi kosmetyczne jak mikrodermabrazja, mezoterapia (igłowa i mikroigłowa), zabiegi z użyciem kwasów, peeling kawitacyjny oraz maski algowe. Najnowocześniejszy, wysokiej jakości sprzęt, odpowiednio dobrany skład preparatów, a także wysoko wykwalifikowany personel to nasze znaki rozpoznawcze w mieście Bielsko-Biała. Nie zwlekaj – umów się na wizytę w naszym Centrum jeszcze dziś!